Novinky

Slavia pojišťovna podporuje dámskou rally posádku

18.03.2015

Posádku CITROËN CZECH RALLY GIRLS tvoří Bára Holická a Veronika Římalová, které budou v letošní sezóně závodit s modelem DS3 R1B v mistrovství České republiky v rally. Slavia pojišťovna se rozhodla tento mladý a horlivý tým podpořit.

Bára už jako malá měla plán vyučit se automechanikem, ale doma její nadšení pro techniku nesdíleli, proto se její profesní aktivity ubíraly mimo svět kol a motorů. Sen si splnila až před třemi lety, kdy si závody v autech poprvé vyzkoušela. Zážitek byl tak silný, že v současnosti už je majitelkou závodního auta, zmiňovaného DS3 R1B a na svém kontě má několik závodních startů.

Veronika pracuje jako manažerka klientského centra ve Slavia pojišťovně, ale o auta se zajímá od malička. V minulosti pomáhala v rallycrossovém a autocrossovém týmu, se kterým objela celé mistrovství Evropy. Letos bude na tratích českých rallye navigovat Báru Holickou. Veroniku a Barboru propojila náhoda, nadšení a společní známí. Nemají cíl stát se mistryněmi světa, chtějí si závody maximálně užít a dát do nich vše, co je v jejich silách.

Obě dámy se teď na závodní sezónu poctivě připravují. I když to na první pohled nevypadá, fyzická kondice je velice důležitá. Závody jsou náročné a příprava se nesmí podcenit. Koncentrace, která je nutná na každém ostrém kilometru, tělo rychle vysiluje a když chybí kondice, je to znát i na časech v cíli. Proto se obě dámy teď připravují fyzicky, upravily stravu a víkendy tráví společně v autě, aby se před ostrým startem dobře sehrály. První testování na ně čeká při závodě v Žíželicích 28.3. Úvodní závod mistrovství České republiky v rally pak startuje 24. 4. na Rally Šumava Klatovy. Během letošního roku se chtějí zúčastnit všech podniků MČR.

04.03.2015

Mezinárodní Studentský Ples a Mezinárodní Vzdělávací Veletrh Žofín Praha 24.3.2015

Číst článek
25.03.2015

Plánujete pořízení psa? Počítejte také s odpovědností za něj

Číst článek
< Zpět na archiv článků
Zde se zobrazí výsledky vyhledávání