Novinky

Cena bývá rozhodující aneb fenomén „slepého podpisu“ a riziko podpojištění majetku

09.03.2021

Zhruba 43 % uzavřených pojistných smluv v rámci pojištění domácnosti či nemovitosti má pro klienty nevyhovující podmínky. Většinou se pak jedná o smlouvy starší sedmi let. K jejich aktualizaci by přitom mělo docházet každé dva až čtyři roky, tím spíše, že majitelé nemovitostí nyní kvůli práci z domova a online výuce častěji přistupují k úpravám, a tedy zhodnocení svého bydlení.

Pojištění soukromého majetku osob, tedy pojištění nemovitostí a domácností, patří k nejčastějším pojištěním, které lidé sjednávají. „Při uzavírání pojistné smlouvy se ve většině případů klienti nejvíce zabývají její ekonomickou náročností, a snadno tak opomenou jiné důležité faktory. Nezřídka kdy pak dochází k tomu, že v případě potřeby uplatnit plnění zákazník zjistí, že takové riziko jeho smlouva neobsahuje. Nejčastěji k těmto scénářům dochází u smluv starších sedmi let. Takové pojistky by se měly i vzhledem ke zhodnocování majetku neprodleně zaktualizovat,“ upozorňuje Zbyněk Veselý, obchodní ředitel Slavia pojišťovny.

Vyhněte se riziku podpojištění

Pořídíme si nemovitost, sjednáme pojištění a pak už se danou smlouvou více nezabýváme – tak postupuje většina majitelů realit. Zejména u neživotního pojištění bychom však měli pravidelně dbát na jeho aktualizaci. „V praxi by k tomu mělo docházet zhruba každé dva až čtyři roky nebo v případě, že dochází k nějaké větší změně, například rekonstrukci. Ačkoliv často při této aktualizaci pojistné mírně naroste, ve finále se to majitelům určitě vyplatí, jelikož zastaralé smlouvy vzniklé škody nemusí pokrýt. Nezapomínejme však ani na odpovědnostní rizika, která se v průběhu času také neustále mění,“ říká Zbyněk Veselý.

Zhodnocení domácnosti se často váže k nákupu nových spotřebičů a elektroniky

V případě aktualizace pojištění domácnosti hrají významnou roli nové spotřebiče a elektronika. Zejména v dnešní době, kdy jsme nuceni pracovat z domova nebo přizpůsobovat domácí prostředí online výuce našich dětí, je nákup nových technologií prakticky nezbytností. Mnohdy se jedná o nemalé částky, a tak je na místě, aby se v pojistné smlouvě zohlednily. „Pro naše klienty jsme si v důsledku potřeb dnešní doby připravili navíc také základní IT a elektro asistenční službu zdarma ke všem pojistným smlouvám občanského majetku. Nová asistence pomůže klientům se zprovozněním a propojením chytrých technologií a elektroniky v domácnosti, jejich obsluhou či zajištěním adekvátního servisu. Ne každý dokáže zapojit wifi či zprovoznit nový router, nastavit novou televizi či propojit chytré telefony s dalšími přístroji,“ doplňuje Zbyněk Veselý. Služba je poskytována v pracovní dny od 9:00 do 19:00 hodin na telefonu 255 790 263.


Tisková zpráva s podrobnějšími informacemi

10.02.2021

I mimo sezónu kontrolujte chatu či chalupu, říká Slavia pojišťovna

Číst článek
15.03.2021

Náš produkt Živnostník v soutěži Zlatá koruna 2021

Číst článek
< Zpět na archiv článků
Zde se zobrazí výsledky vyhledávání