Omlouváme se všem klientům za čekání při spojení na operátora.  V současné chvíli je provoz call centra omezen a z toho důvodu prosíme, aby k veškerým hlášením škodních událostí využili naši klienti a makléři  pouze formuláře na webu naší pojišťovny. 

 

Děkujeme za trpělivost a pochopení. 

Naše historie

Slavia pojišťovna je pevně spjata s počátky pojišťovnictví v Čechách a její historie se začala psát již v roce 1868 za vlády Rakousko-Uherské monarchie. Navázala na úspěšnou tradici jedné z nejstarších a nejvýznamnějších finančních institucí – Vzájemné, kapitály a důchody pojišťující banky Slavie. Mezi nejvýznamnější osobnosti banky Slavia se zapsal její tvůrce a zakladatel, právník F. L. Chleborád, který pro svoji myšlenku získal i „otce vlasti“ Františka Palackého a další vynikající představitele českého národa.

Symbolické jméno Slavia, zosobňující ideál slovanské vzájemnosti a pospolitosti, otevíralo bance přístup do všech utiskovaných zemí v bývalé monarchii. Růst obchodů Slavie byl zvlášť intenzivní v období let 1924 až 1929, kdy se pojišťovna kapitálově podílela na celkem 11 pojišťovacích ústavech, z toho na osmi v Československu a na třech v cizině. Nejdůležitějším zakládacím aktem v zahraničí byla účast Slavie na pojišťovně Lion v New Yorku, USA, v březnu 1928.

Činnost pojišťovny byla násilně přerušena po jejím znárodnění v roce 1945, kdy byl na několik desítek let zastaven i přirozený vývoj celého pojišťovnictví v bývalém Československu. Toto období trvalo až do devadesátých let minulého století, kdy byla opět povolena činnost konkurenčním pojišťovacím ústavům a skončil monopol České pojišťovny.

V tomto období vznikla i Slavia pojišťovna se sídlem v Praze. Významný milník v životě pojišťovny představuje v roce 2006 vstup silného akcionáře a začlenění do finanční skupiny SPGroup. Dnes je Slavia jedinou ryze českou pojišťovnou a patří do TOP 10 neživotních pojišťoven v ČR. I přes úctyhodnou, více než 150letou tradici jde s dobou a klade důraz na inovace a digitalizaci.

Její klienti, kam patří české domácnosti, živnostníci, menší, střední, ale i velké firmy a korporace, mohou využívat aplikace a vyřizovat své požadavky či si sjednávat pojistky on-line. K dispozici jim však i nadále zůstávají pobočky, které jsou po celé republice.

Zde se zobrazí výsledky vyhledávání