Novinky

5 příkladů, kdy vám může IT a elektro asistence vytrhnout trn z paty

25.01.2021

Koho by před rokem napadlo, že se oblíbený občasný home office stane každodenní rutinou? Nebo že vaše babička, narozená ještě za první republiky, bude potřebovat vyplnit online formulář a aktivně využívat mobilní telefon? Dokud všechno funguje, jak má, vše běží bez problémů. Přesto může nastat situace, na kterou vaše znalosti nestačí a váš soused ajťák jako na potvoru neotvírá.

Připravili jsme pět příkladů, kdy se může hodit tato asistenční služba, která je od letošního ledna bezplatnou součástí každého pojištění domácnosti, bytu či domu, sjednaného u Slavia pojišťovny.

Zapojení nové wifi či routeru

Skvělé, mám v novém bytě internet, jen se připojím a můžu pracovat! Heslo mi dala paní domácí, tak ho jen naťukám a jsem online! Aha, nejsem!?

Častý problém při stěhování, předchozí nájemník změní přístupy, pak se odstěhuje a heslo, které bylo napsané fixou na ledničce, se přestěhovalo s ním. Ne každý se vyzná v nastavení wifi sítě, ale když nám zavoláte, poradíme po telefonu, příp. se připojíme přes vzdálenou obrazovku a problém vyřešíme.

Nastavení nové televize

Konečně jsem si pořídil velkou zahnutou televizi, to si letošní mistrovství světa v hokeji užiju, když se nedá vidět to na vlastní oči, zafandíme aspoň doma. Jen tam píchnu koaxiál od antény a jedééém… Hoši, do toho??

Zapojení nového přístroje nemusí být vždy hračka, po všech těch přechodech na DVB-T2 či připojení na kabelovku, navíc některé přístroje jsou teď až příliš smart. Pak se vám může hodit konzultace s naším operátorem, který poradí po telefonu a pokud je problém složitější, najde vám nejbližší servis a zařídí odbornou pomoc na místě.

Odvirování počítače či pomoc při neúmyslném smazání dat

Tati, tati, Hynek má teď češtinu a Vilém zase matiku. A na mě nezbyl počítač, jestli nebudu na online hodině dějepisu, dostanu poznámku!

Dobře, Jarmilko, půjčím ti protentokrát můj pracovní počítač, ale ne že budeš při hodině hrát online hry!

A je to. Do vašeho počítače se dostal vir nebo dokonce byla omylem smazána důležitá data. Co teď? Kamenný servis je nejspíše zavřený, sám to nezvládnete. I tento problém umíme vyřešit na dálku a pokud to nepůjde, zjistíme, kde ve vašem okolí mají otevřeno nebo mohou poslat odborníka k vám domů.

Bezpečný pohyb v online světě

Babi, tady jsem ti udělala e-mail, tam si budeme psát a taky jsem tě přihlásila na Facebooku, abys viděla, jak se mi na tom Erasmu daří! Hesla máš tady na tom papírku…

Jenže papírek je fuč a hesla s ním, vnučka za horama, navíc to vypadá, že si váš profil  Facebooku někdo „vypůjčil“? Stačí nám zavolat a pomůžeme, prostřednictvím zabezpečeného vzdáleného připojení vše napravíme přímo ve vašem počítači. A poradíme, jak se v online prostředí chovat bezpečně.

Spárování mobilu, počítače či reproduktoru

Hele, já tu písničku pustím na tvým repráku, jo? Jen zapnu bluetooth 

Spárování elektronických zařízení není žádná věda, ale může se stát, že se nezadaří ani po několikáté a standardní IT hláška „… zkuste to vypnout a zapnout…“ taky nepomůže. Párty ale nemusí skončit, může ji zachránit konzultace s naším operátorem na telefonu.

Služba IT a elektro asistence je součástí pojištění občanského majetku, které je možné si nezávazně spočítat a příp. pak sjednat online. Asistenční službu můžete zdarma využít při potížích s IT technikou nebo spotřební elektronikou v osobním vlastnictví. Více informací o pojištění a asistenční službě najdete zde.

18.01.2021

Práce z domova nebyla nikdy jednodušší. Slavia pojišťovna zavádí asistenční službu pro IT a elektroniku v domácnosti

Číst článek
01.02.2021

Obavy Čechů za dob pandemie: nedostatek financí začíná být největší hrozbou

Číst článek
< Zpět na archiv článků
Zde se zobrazí výsledky vyhledávání